Najnowsza książka Prof. Ohme już w księgarniach!


Poznaj prawdziwą naturę emocji.
Dowiedz się, jaki mają wpływ na twoje działania i decyzje

Emocje są bardziej i we wszystkim„Człowiek jest arcydziełem wielkim przez rozum” – ponad 400 lat temu słowa te ustami Hamleta wypowiedział Szekspir. O tak, od dawna możemy być dumni z naszego intelektu – to on uczynił nas dominującym gatunkiem na tej Planecie. To szare komórki naszego mózgu potrafiły przeciwstawić się bezwzględności Natury, to one leczą choroby i wydłużają życie. Pozwalają budować drapacze chmur i domy pełne wygód. Konstruują maszyny jeżdżące po ziemi, unoszące się w powietrzu, pływające pod wodą. Po lekturze tej książki dowiesz się, że to nie koniec wspaniałości. Twój rozum składa się z dwóch mądrości, pierwszej - intelektualnej i drugiej - emocjonalnej. Jesteśmy Emo Sapiens.

Pozwól, że opowiem ci trochę o emocjach, aby ułatwić ci poruszanie się po ich świecie. Emocje pomagają w myśleniu. Nie stoją w sprzeczności z rozsądkiem, wręcz przeciwnie, są jego częścią. Sprawiają, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Emocje potrafią wyprowadzić nas w pole, powodują, że niepotrzebnie się kłócimy, obrażamy, rozbijamy talerze i antyczne wazy. To prawda, czasami emocje nie są konstruktywne. Ale mają zalety, które rehabilitują ich wady (…)

Emocje są dobre, nie wstydź się ich. Natura je stworzyła, aby pomóc ci żyć, marzyć i kochać. Ufaj intelektowi, ale to intuicji pozwalaj nawigować się w kontakcie z innymi. Pokażę ci, jak wspaniały jest twój umysł, co potrafi i jak bardzo troszczy się
o ciebie. Codziennie, nawet kiedy śpisz.

Czy już rozpiera cię duma? Powinna!fragmenty książki

 

Bądź EMO SAPIENS!


Emocje są dobre. Dzięki nim masz napęd do działania i nadzieję, która nie gaśnie.
Ufaj intelektowi, ale pozwalaj intuicji nawigować cię wśród ludzi.
Dbaj o siebie i wierz w niemożliwe.

 

O Autorze


Prof. Rafał Ohme.
Profesor psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, przez lata związany z Polską Akademią Nauk. Stypendysta Fulbrighta w Kellogg School of Management.
Honorowy profesor na Uniwersytecie Stellenbosh w Kapsztadzie, był wykładowcą na Uniwersytecie Renmin w Pekinie.

Założyciel międzynarodowej firmy badawczej NEUROHM i szkoleniowej INEMO. Zasiada w Radzie Nadzorczej NMSBA. Współtwórca neuronauki konsumenckiej.

Chcesz zamówić większą liczbę egzemplarzy książki? Napisz do nas!
Chcesz przeczytać więcej o EMO SAPIENS? Polub nasz fanpage!

Książka dostępna w każdej dobrej księgarni w Polsce!

FB


Blog