Czym jest MindSpa™?

MindSpa™ to wyjątkowy program zarządzania emocjami, oparty na zasadach neuronauki

Ten autorski program wykładów i ćwiczeń został stworzony przez Prof. Rafała Ohme na podstawie doświadczenia i wieloletniej pracy w roli naukowca, wykładowcy oraz przedsiębiorcy. Firma INEMO jest wyłącznym partnerem programu na terenie Polski.

MindSpa™ wykorzystuje:

 • najnowsze odkrycia neuronauki, która opiera się
  na badaniach mózgu i nowoczesnej psychologii,
 • autorski program opracowany przez prof. Rafała Ohme, eksperta w dziedzinie emocji i pioniera neuronauki konsumenckiej,
 • metody biometryczne, które dają wgląd
  w nieświadome procesy i mechanizmy rządzące wyborami, zachowaniem i postawami,
 • objętą patentem technologię iCode™, która
  w czasie rzeczywistym pozwala prowadzić testy wśród uczestników, dając punkt wyjścia do diagnozy,
 • trening neurofitness, czyli gimnastykę różnorodnością, która zwiększa elastyczność mózgu, jego gotowość do zmian oraz skłonność do nieszablonowego myślenia

Kto powinien wziąć udział w warsztatach MindSpa™?

 • menadżerowie, którzy dążą do samopoznania
  i samorealizacji

 • specjaliści, którzy chcą zachować kreatywny umysł

 • osoby skłonne do ciężkiej pracy kosztem zaniedbywania siebie

 • wszyscy, którzy chcą uniknąć wypalenia zawodowego i otworzyć się na zmiany

 • ci, którym się wydaje, że na rynku szkoleń nic ich już nie zaskoczy

4 obszary MindSpa™

Warsztaty składają się z czterech modułów poświęconych ważnym dla człowieka obszarom życia:

1) POZNAJ - kiedy zwiększysz inteligencję emocjonalną, lepiej wykorzystasz swoją intuicję
2) ZMIENIAJ - uodpornisz się na stres wywołany zmianą, nabierzesz zdrowego dystansu do siebie
i innych
3) NASTRÓJ - zeskanowane otoczenie poprawia
nastrój i pozwala na szybki reset
4) OBUDŹ - nauczysz się inspirować, pobudzać do działania i uodparniać na niepowodzenia

Warsztaty trwają 8 godzin. Udział w nich jest płatny.

Pierwszy obszar MindSpa™

Poznaj

Kiedy zwiększysz INTELIGENCJĘ EMOCJONALNĄ, lepiej wykorzystasz swoją INTUICJĘ

W pierwszej części MindSpa™ poznasz kluczowe mechanizmy ludzkiej psychiki. Odkryjesz działanie neuro procesów, które stoją u podstaw komunikacji, intuicji, podejmowania decyzji. Dowiesz się, jak korzystać z naturalnych umiejętności, które marginalizujemy lub których nie jesteśmy świadomi. Aplikacja MindSpa Profile™ pozwoli ci lepiej i skuteczniej poznać siebie oraz monitorować zmiany.

Chętni otrzymają unikalną diagnozę MindSpa Profile™*. Poznają obszary, w których są naprawdę mocni i stabilni oraz te, które wymagają korekty.* Za dodatkową opłatą.

Drugi obszar MindSpa™

Zmieniaj

Uodpornisz się na STRES wywołany ZMIANĄ, nabierzesz zdrowego DYSTANSU do siebie i innych

W drugiej części MindSpa™ wyjdziesz ze strefy komfortu wywołanego rutyną. Celem neurofitness, czyli gimnastyki różnorodnością, jest regeneracja i turbo doładowanie. Na chwilę staniesz się kimś innym i będziesz robić zupełnie nowe rzeczy. Pobudzisz części mózgu, których zwykle nie używasz. Przestaniesz stresować się zmianą, poznasz nowe oblicze siebie, a dodatkowo nabierzesz zdrowego dystansu.

Nawet nie zauważysz, że zmuszasz umysł do nadprogramowego wysiłku. Doświadczysz jedynie czystej zabawy. Dla mózgu będzie to niezła gimnastyka, dla ciebie – rozrywka i relaks.

Trzeci obszar MindSpa™

Nastrój

Zeskanowane otoczenie poprawia NASTRÓJ i pozwala na szybki RESET

W trzeciej części MindSpa™ odkryjesz, że niektóre elementy otoczenia mogą być źródłem smutku albo napięcia. Rzeczy w zasięgu wzroku bywają dla umysłu jak „drzazgi”, które wywołują negatywną reakcję emocjonalną, mało intensywną, ale trwałą. Z drugiej strony „nano-pieszczoty” niepostrzeżenie wsączają do naszej głowy to, czego nigdy za wiele: poczucie bezpieczeństwa, ciepło i optymizm.

Nauczysz się błyskawicznego resetu, po wyjściu z pracy lub przed podjęciem ważnej decyzji. Dzięki temu złapiesz oddech, odzyskasz spokój, przygotujesz się na kolejne wyzwania.

Czwarty obszar MindSpa™

Obudź

Nauczysz się INSPIROWAĆ, POBUDZAĆ do działania i UODPARNIAĆ na niepowodzenia

W czwartej części MindSpa™ zabierzemy cię w świat piękna, geniuszu i wyżyn ludzkich zdolności. Dzięki momentom pełnym zdziwienia i zachwytu poszerzysz swój horyzont poznania i wrażliwości. Doświadczysz chwili, kiedy jak dziecko otworzysz buzię i powiesz „WOW!”. Co więcej, poznasz sposoby, by takie wrażenie wywołać u innych. Uodpornisz się na niepowodzenia, zaczniesz traktować je jako element rozwoju i krok w drodze na szczyt.

Spotęgujesz to uczucie, dzieląc się nim z innymi. Dni zaczną się od siebie różnić. Będziesz delektować się codziennością, w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Co zyskujesz?

 • nowoczesną wiedzę neuropsychologiczną, przydatną
  na co dzień, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym

 • unikalną ocenę emocjonalnej osobowości dzięki aplikacji MindSpa Profile™

 • program działania na najbliższe 12 miesięcy, aby MindSpa™ stało się twoim nawykiem

 • certyfikat ukończenia jedynego w Polsce MindSpa™

 • materiały edukacyjne i upominki

 • networking z nietuzinkowymi osobami, takimi jak ty

To zaledwie część tego, co zyskujesz dzięki warsztatom. Myśl o MindSpa i stosuj nasz program długofalowo, gdyż tylko wtedy „będziesz w dobrej formie na maturze swoich wnuków!”

Wybrane referencje

Roman Szczepanik
Dyrektor HR, Grupa Onet-RASP Polska

„MindSpa ułatwia zrozumienie i odpowiedź na podstawowe potrzeby współczesnego człowieka, który zwłaszcza w erze cyfrowej nie poświęca im wystarczającej uwagi. Odnajdując pierwotne źródła energii, motywacji i kreatywności, daje praktyczne i inspirujące wskazówki, jak dbać o siebie, aby lepiej i pełniej współgrać z najbliższymi, osiągać wyżyny swoich możliwości i cieszyć się codziennie tym wspaniałym darem, jakim jest życie”
Grażyna Rzehak
Członek Rady Nadzorczej Grupa Pracuj S.A.

„Myślę, że każdy z nas wie, że powinien o siebie zadbać - zrobić coś dla siebie nie tylko w sferze fizycznej, ale też emocjonalnej. W codziennej pogoni często jednak o tym zapominamy. MindSpa nie dość, że konstruktywnie i otwarcie (auć! :) ) o tym przypomina oraz mówi, dlaczego warto, to jeszcze we wspaniały sposób motywuje nas do działania! Ja ostro zabrałam się do pracy. Polecam wszystkim mniej i bardziej zabieganym!”
Jakub B. Bączek
Przedsiębiorca, mówca, podróżnik i pisarz. Trener mentalny kadry narodowej siatkarzy.

"Jeśli można powiedzieć, że SPA jest formą luksusu głównie dla ciała, to MindSpa Rafała Ohme jest obowiązkiem dla Twojego umysłu. Serdecznie polecam!"
Sylwia Hałas-Dej
Dyrektor ds. Programów Edukacyjnych i Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego.

"MindSpa brzmiało dla mnie enigmatycznie, mój konkretny umysł mówił: nie idź, to nie dla ciebie. Cieszę się jednak, że wzięłam udział w warsztacie, że poznałam ludzi, którym zależy na własnym rozwoju. MindSpa daje mnóstwo inspiracji w kontekście dbania o siebie. Niesamowita była droga do budowania zaangażowania wśród ludzi oraz rozbudzania ich otwartości w nowym środowisku. Wspaniała organizacja, która pozwoliła być „tu i teraz”. Polecam!"
Szymon Kudła
Inspirator i mówca biznesowy

„MindSpa to dla mnie świetny reset - szansa na zatrzymanie się w biegu, autorefleksję i złapanie równowagi wewnętrznej. Z warsztatów wyniosłem mnóstwo inspiracji oraz kontaktów do fajnych, otwartych ludzi, bo tylko tacy biorą udział w MindSpa. Szczególnie ujął mnie totalny profesjonalizm, jeśli chodzi o przygotowanie warsztatów, a także bardzo konkretny follow up, czyli energetyczne zadania rozwojowe, które NAPRAWDĘ są pilotowane i rozliczane. Oklaski i głęboki szacunek dla prof. Rafała Ohme oraz całego teamu Inemo!”
Nadia Kirova
Manager, przesiębiorca. Partner i członek zarządu firmy Kirov Strategic Negotiators oraz partner merytoryczny Center of Excellence Akademii Leona Koźmińskiego. Założycielka Fundacji Pasja do Edukacji i Rozwoju.

„Uczestnictwo w MindSpa uporządkowało moja wiedzę na temat pracy mózgu i ciała. Program mnie przekonał, że jeżeli chcę zachować młodość, jeździć na nartach, nurkować z moimi wnukami i długo cieszyć się życiem, powinnam inwestować swój czas i wysiłek w rozwój - nie tylko mięśni, ale i mózgu. Warsztat MindSpa dał mi narzędzia, które stosowane regularnie, pozwolą mi „żyć długo i umrzeć młodo”. Jestem już przekonana, że jeżeli chcę zachować otwarty sposób myślenia i kreatywność, to warto regularnie wychodzić ze strefy komfortu. Uważam, że inwestycja pracodawcy w warsztat MindSpa dla pracowników może zaowocować zwiększeniem ich kreatywności i otwartości na zmianę. Polecam!”
Tadeusz Żórawski
Managing Director PHD, Poland

„MindSpa to program, który inspiruje, oswaja zmianę, uczy redukować stres. Dzięki niemu można wykształcić pracowników tak, by rozumieli w jaki sposób działa neuronauka, jak ją wykorzystać dla pożytku firmy i na rzecz rozwoju osobistego.”
Agnieszka Maciejewska
Prezes Fundacji Liderek Biznesu

„To zaskakujące, jak wiele wiemy o świecie, a jak mało o nas samych. Nauka zatacza koło i wyposażona w nowe technologie badań - wraca do człowieka. Warsztat MindSpa z profesorem Ohme skonfrontował nas z nieznanymi lub nieuświadomionymi faktami i pozostawił wiele materiału do przemyśleń. Bardzo ciekawe spotkanie.”
Sylwester Pilipczuk
Coach, trener, mediator, wykładowca MBA, Prezes firmy Pro-metheus

„Mózg jest naszym najcenniejszym zasobem. Zainwestowanie w niego ze wszech miar wydaje się rozsądne! Ergo… emocjonalne, efektywne, elokwentne, empatyczne, efemeryczne, eksperckie – takie było prowadzenie warsztatu MindSpa przez Prof. Rafała Ohme. Pionierski i innowacyjny trening mózgu MindSpa to: ocean wiedzy wypełniony odkryciami nauronauki i nowoczesną psychologią, morze praktycznych wskazówek z dziedziny work-life balance, samorozwoju i neurofitnessu oraz źródło optymalizacji rozwoju Twojego umysłu. Masz odwagę „przywdziać” kryształowy habit i ochotę poznać eliksir młodości? Chcesz postawić swój umysł na pierwszym miejscu? Zapraszam i gorąco polecam trening z Prof. Rafałem Ohme.”
Ilona Adamska
Wydawca i Redaktor Naczelna Law Business Quality i Imperium Kobiet

„MindSpa to konkretny, praktyczny i niezwykle inspirujący warsztat, prowadzony przez prof. Ohme – specjalistę w dziedzinie neuronauki. Jest świetną lekcją z zakresu emocji i intuicji. W sposób przystępny dostarcza cennej i przydatnej na co dzień wiedzy. Uczy, jak komunikować się z bliskimi i pracownikami, jak zadziwiać i inspirować – siebie i innych. Ten warsztat to magiczne Spa dla Umysłu. Emanuje wyjątkową atmosferą. Pozwala poznać i doskonalić siebie oraz otoczenie. MindSpa naprawdę odmładza umysł, pomaga otworzyć się na zmiany i delektować każdą sferą życia.”
Rafał Tyburcy
Chief HR Officer, ABC Data 

„Stary jest ten, kto się nie uczy” – powiedział Henry Ford. Nierozsądny jest ten, kto nie rozwija swojego umysłu. Nie tylko szkolenia, nie tylko certyfikaty, nie tytuły naukowe, ale codzienne prace umysłu pozwalają nam wznosić się na wyższe poziomy kreatywności. Rozwiązywać problemy, współpracować z innymi. Jak w dzisiejszym świecie przeładowywanym impulsami zdrowo rozwijać umysł? Tego dowiecie się na warsztacie MindSpa, pełnym wyjątkowych inspiracji. To permanentna i zdrowa stymulacja naszego umysłu! Szczerze polecam do regularnego zastosowania.”
Anna Korczak
Współtwórczyni marki "Joanna", obecnie własna działalność 

"MindSpa zmieniło moje życie. Już myślałam, że nie muszę nic więcej . Warsztat „obudził" we mnie gotowość do nowych wyzwań. Zdałam sobie sprawę, ile jeszcze mogę zrobić dla siebie i innych! A to wszystko z radością. Życie samo zaczęło stawiać przede mną nowe cele! Wielkie dzięki.”
fot. Studio Jasna Sprawa

Informacje organizacyjne

Szczegóły organizacyjne:
* czas trwania warsztatu - 8 godzin
* praca w grupach 6-8 osób
* max. liczba uczestników - 36 osób

Agenda:
9:00 – 9:30 Rejestracja, kawa, networking
9.30 – 9.45 Rozpoczęcie MindSpa™
9:45 – 10:00 Test iCode™
10:00 – 10:30 Intro
10:30 – 11:30 POZNAJ - Kiedy zwiększysz INTELIGENCJĘ EMOCJONALNĄ, lepiej wykorzystasz swoją INTUICJĘ
11:30 – 12:30 ZMIENIAJ - Uodpornisz się na STRES wywołany ZMIANĄ, nabierzesz zdrowego DYSTANSU do siebie i innych
12:30 – 13:30 Neurofitness lunch
13:30 – 15:00 NASTRÓJ - Zeskanowane otoczenie poprawia NASTRÓJ i pozwala na szybki RESET
15:00 – 15:30 Przerwa i networking
15:30 – 16:30 OBUDŹ - Nauczysz się INSPIROWAĆ, POBUDZAĆ do działania i UODPARNIAĆ na niepowodzenia
16:30 – 17:00 Zakończenie


Opinie uczestników warsztatów MindSpa™

„Duże brawa za formę warsztatu – tj. ‘nauka przez zabawę’ oraz spójność merytoryczną i logistyczną - dobór ciekawego miejsca na trening czy menu z uwzględnieniem produktów, które lubi mózg :)”
„MindSpa Prof. Ohme to genialne narzędzie do ‘produkcji fascynującego życia’. To scenariusz, w którym ja decyduję o jakości i obfitości, jaką tworzę. Prof. Ohme to wielki autorytet. Porusza ważne tematy w przejrzysty i zrozumiały sposób. Zrób coś dla siebie! Skorzystaj z MindSpa!”
„MindSpa? Najlepszy warsztat, w jakim uczestniczyłem!”
„MindSpa to wyjątowa atmosfera, merytoryczna wiedza przekazana zrozumiałym językiem, na stołach przekąski zdrowe dla mózgu, a poza tym dużo śmiechu i pozytywnej energii. Polecam!”


Chcesz dowiedzieć się więcej?


Pobierz ulotkę.

Organizujemy MindSpa™ w formule zamkniętej - dla firm.
Rezerwacja miejsca jest opcjonalna i nie wiąże się z koniecznością automatycznej zapłaty.


FB


Blog